Ebubekir ŞAHİN
Ebubekir ŞAHİN
RTÜK Başkanı

Başkan Şahin'den Üst Kurul Üyelerine Ve Çalışanlara Teşekkür

Ebubekir ŞAHİN

Sevgili Mesai Arkadaşlarım,

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanlığı görevimde bir yıl geride kaldı. Hizmet etmekten gurur duyduğum Üst Kurulumuzda malumlarınız daha önce Müşavir ve Üye olarak görev almıştım. Çalışma hayatımda geniş bir yelpazede önemli kurumlarda farklı vazifeler üstlendim. Ancak, Üst Kurulumuzun ve sizlerin bendeki yeri bambaşka.

Çok önemli bir görev olarak gördüğüm, hemen hemen her vatandaşımızın izlediği veya dinlediği yayınları düzenleme ve denetleme vazifesini siz değerli çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyük bir uyum içerisinde gerçekleştiriyoruz.

Her zaman belirttiğim gibi çalışmalarımızda ‘insan’ı odağa alıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, ‘önce insan’ anlayışıyla yola çıkmak işin yarısı demek. 

Birlikte geçirdiğimiz bir yılda, kıymetli Üst Kurul Üyelerimizle birlikte kritik birçok karara imza attık, tüm personelimizle birlikte önemli çalışmaları hayata geçirdik. Radyo ve televizyon yayınlarına ilişkin aziz vatandaşlarımızın talep ve beklentilerini yerine getirirken paydaşlarımızla kurduğumuz sıcak diyalogla sektörümüzün bazı sorunlarını çözüme bağladık.

Kısa zamanda pek çok güzel işi birlikte başardık. Sektörümüzün önemli temsilcilerinin katılımlarıyla iki kez düzenlediğimiz ‘RTÜK Medya Buluşmaları’, Üst Kurulumuzun 25. Kuruluş yıldönümüne özel etkinliklerimiz, ödül alan   ‘Sağırların, İşitme ve Görme Engellilerin Yayın Hizmetlerine Erişiminin İyileştirilmesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğimiz, kısaca belirtmek gerekirse ‘internet yayın yönetmeliğimiz’, bizzat okullara temas eden ‘Medya Okuryazarlığı’ çalışmalarımız, tarihi Göbeklitepe’de gerçekleştirdiğimiz ’11. Gelecekle İletişim Çalıştayımız’, önemli bir sosyal etkinlik olarak ortaya konulan  ‘RTÜK Türk Sanat Müziği Koromuz’  ve daha niceleri sizlerin katkılarıyla gerçekleşti. Bundan sonra da çok daha güzel çalışmaları ve etkinlikleri birlikte yapma gayretinde olacağız.

Her birinize verdiğiniz emek, döktüğünüz alın teri için çok teşekkür ediyorum. Yönetimimize her zaman desteklerini esirgemeyen değerli Üst Kurul Üyelerimize minnettarım. Sizlerle gurur duyuyorum, kalın sağlıcakla…

Ebubekir ŞAHİN
RTÜK Başkanı

Yayın Tarihi: 23 Ocak 2020