Ebubekir ŞAHİN
Ebubekir ŞAHİN
RTÜK Başkanı

Şahin, "CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı"nda Konuştu

Ebubekir ŞAHİN
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Tarafından Düzenlenen "CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı"na Katıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, “Bize gelen şu ana kadarki başvurular arasında 6954 başvuru içerisinden yüzde yüzünü cevaplandırarak, kendi CİMER personelimizin haricinde üst amirlerimiz tarafından kontrol edilerek cevapların verilmesi ve cevap sahiplerine, soru sahiplerine ulaştırılmasını takip ettiğimiz için mutluyum, gururluyum” dedi.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında düzenlenen CİMER Eğitim ve Bilgilendirme Toplantısı'na katıldı.

Şahin, CİMER’in devlet yönetimine ve kurumlarına güveni tazelediğini ifade etti.  CİMER’in yapısına, gücüne inanan, halkla ilişkilerin, iletişimin temeli olan en üst seviyedeki devletin ve organizasyonun başındaki en üst seviyedeki yöneticinin kontrolünde yapılan karşılıklı iletişimlerin her zaman doğru anlamlı ve neticelerinin de keskin bir şekilde kişilere kurumlara iletilebilecek bir mekanizma içerisinde olduğunu bildiğini aktardı.

CİMER aracılığı ile vatandaş ve kurumların arasındaki iletişimin güçlendiğini vurgulayan Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Görev yaptığım her alanda CİMER’in başvurularını bizzat takip ederek, bize gelen başvurularını bizzat takip ederek en güvenilir çalışanlarımızla ve en güvenilir, en hızlı hareket edebilecek olan personellerimizle birlikte cevaplarını bizzat kontrol ederek gönderme çabasında olan sonuçlarını da bizzat takip eden bir yönetici kardeşiniz oldum. Halkla ilişkilerin, iletişimin, temeli olan en üst seviyedeki devletin ve organizasyonun başındaki en üst seviyedeki yöneticinin kontrolünde yapılan karşılıklı iletişimlerin her zaman doğru anlamlı ve neticelerinin de keskin bir şekilde kişilere kurumlara iletilebilecek bir mekanizma içerisinde olduğunu bilen bir yöneticiniz oldum. Birinci sebebi buydu. İkinci sebebi ise, CİMER’in algısıydı. Ben zaman zaman yurtdışındaki seyahatlerimde yapmış olduğumuz toplantılarda şunu görüyorum, vatandaşımız bize elinde bir kâğıtla geliyor. Diyor ki, “Efendim, Sayın Cumhurbaşkanımızdan bana bir cevap geldi. Sayın Cumhurbaşkanımızın ekibinden bir cevap geldi ben denemek için bazen, bazen de gerçekten derdim olduğu için CİMER’e yazdım. Çok hızlı bir şekilde buradaki en üst yöneticiden, Vali’den, Belediye Başkanı’ndan, Kaymakam’dan bizzat arandım veya bizzat kendileri tarafından bana dönüş yapıldı. Çok mutluyum diyorlar. Böyle bir iletişim şekli dünyada belki de sayılıdır. O bakımdan ikinci olarak da CİMER’in böyle bir etkinlik içerisinde halkımıza ulaşmasını bilen ve bunun kıymetini anlayan bir yöneticiniz olarak her zaman CİMER’i aktif kullanan bir sistem içerisine dahil oldum ve bununla da gurur duyuyorum."

Şahin konuşmasını, "Sn. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımıza her zaman almış olduğumuz kararlarda ve bizim herhangi bir şekilde idari anlamda veya kanuni anlamdaki düzenlemelerde sıkıştığımız zaman desteklerini ve yardımlarını esirgemeyen Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığımıza ve çalışanlarına teşekkürlerimi belirterek sözlerimi burada bitirmek istiyorum. Çünkü nihayetinde marifet iltifata tabidir. Sizler de burada gelmiş, bugün ki bu güzel ortamda, böyle bir toplantıda, bu çatı altında bir araya getiren ve nihayetinde bu toplantı sonucunda da belki de farklı çıktılar alarak da döneceğiniz kendi kurumlarınızdaki yeni yeni tecrübeler ile de birlikte dönmenizi sağlayacak olan İletişim Başkanlığımıza, bu toplantıyı organize eden çok değerli yöneticilerimize şükranlarımı sunuyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum." sözleriyle sonlandırdı.


 
 
Yayın Tarihi: 23 Aralık 2021
Haber Fotoğrafları

Haber Videoları