Ebubekir ŞAHİN
Ebubekir ŞAHİN
RTÜK Başkanı

“Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe Çalıştayı” Fas’ta Düzenlenecek.

Ebubekir ŞAHİN
RTÜK ve YEE’nin yurt dışında organize ettiği Çalıştayların beşinci adresi Kazablanka olacak.
 
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteklediği “Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe Çalıştayları”nı, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile Yunus Emre Enstitüsü birlikte düzenliyor.
 
 
Daha önce Brüksel, Budapeşte, Bükreş ve Viyana olmak üzere dört kez yapılan çalıştayın beşinci adresi ise, Fas’ın en büyük kenti olan Kazablanka oldu.
 
23 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirilecek çalıştaya bilim insanları ve medya profesyonelleri katkı verecek.
 
 
Dijital okuryazarlığın önemine vurgu yapılacak.
 
“Dijital Çağda Medya Okuryazarlığı ve Türkçe Çalıştayı”nın açış konuşmalarını RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Şeref Ateş ve T.C. Fas Büyükelçisi Ahmet Aydın Doğan yapacak.
 
 
Çalıştay, sanatçı ve eğitmen Bager Akbay’ın sunumuyla başlayacak. Etkinlik kapsamında düzenlenecek oturumda dijital çağın medya okuryazarlığının nasıl olması gerektiği tartışılacak.

“Dijital Çağda Medya, İletişim ve Metaverse Etkisi” başlıklı paneli RTÜK Başkan Yardımcısı İbrahim Uslu yönetecek. Panelde Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Altun, “Dijital Çağda Medya Bilgelik” konusunu ele alacak. “Dijital Çağda Değişen Gazete ve Gazetecilik” konulu sunumu ise Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üyesi İlhan Taşçı gerçekleştirecek.

 
 
Yunus Emre Enstitüsü Kültürel Diplomasi Akademisi Koordinatörü Dr. Melih Barut da “Metaverse Etkisi” konuşmasıyla Çalıştaya katkı verecek.
Yayın Tarihi: 21 Nisan 2022