Ebubekir ŞAHİN
Ebubekir ŞAHİN
RTÜK Başkanı

RTÜK’ten Yayıncılara Kolaylık

Ebubekir ŞAHİN

Yayıncıların RTÜK'e ödediği “Reklam Üst Kurul Payları”nın Ocak, Şubat ve Mart ayı ödemeleri ertelendi.

Kovid-19 salgınının ülkemizi etkilemeye başlamasıyla birlikte zorunlu olarak pek çok sektörde ortaya çıkan farklı tablo, kamunun alacağı tedbirleri de beraberinde getirdi.

Daha önce özellikle üretim sektörüne ilişkin olarak sağlanan desteklere bir yenisi daha eklendi. Alınan kararla radyo ve televizyon yayıncılığı alanında da rahatlama yaşanacak.  

1793 kuruluş faydalanacak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu kararıyla 1793 medya hizmet sağlayıcı kuruluşun ödemek durumunda oldukları "Reklam Üst Kurul Payları" 3 aylık dönem için ötelendi.

“Amacımız bu zor dönemde yayıncılarımızı ve çalışanlarını rahatlatmak”

Alınan kararı değerlendiren RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, “ Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde ekonomik bağlamda yapılan desteklere RTÜK olarak bizler de katkı sağlıyoruz. Amacımız bu zor dönemde yayıncılarımızı ve çalışanlarını rahatlatmak. Fedakârca vazife yürüterek halkımızın bilinçlenmesine büyük katkıda bulunan medya sektörüne destek vermek görevimizdir. Elimizden gelen her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Ödemelerin ertelenmesiyle yerel ve ulusal radyo ve televizyon kuruluşlarımıza yardımcı olmakla beraber, medya sektöründe çalışan meslektaşlarımızın da salgın boyunca işlerini kaybetmelerine neden olabilecek ekonomik etkileri en aza indirgemeyi hedefliyoruz. Sektörümüzdeki istihdama destek oluyoruz. Kurulumuzda oy birliği ile alınan bu karara imza atan Kurul Üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Yayın Tarihi: 01 Nisan 2020
Haber Fotoğrafları