Ebubekir ŞAHİN
Ebubekir ŞAHİN
RTÜK Başkanı

Ebubekir ŞAHİN'e "Yılın Engelli Dostu Bürokratı” Ödülü

Türkiye Engelsiz Sanat Birliği tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Engelsiz Sanat Ödülleri Nevşehir Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen törende sahiplerini buldu.

Törene online olarakat katılan Sn. Ebubekir ŞAHİN'e "Yılın Engelli Dostu Bürokratı” ödülü verildi.

ŞAHİN şöyle konuştu; "3 Aralık Dünya engelliler günü vesilesiyle şahsıma layık gördüğünüz ödül, benim için  çok değerli ve eşsizdir.

Malumlarınız önceki görevlerim sırasında birebir ilgilendiğim engelsiz kardeşlerimizle mevcut görevimde de irtibatı koparmıyorum. Engelsiz dostlarımızla ilgili yeni görev alanımızda önemli çalışmaları hayata geçiriyoruz. Bir kısmını da tamamlamanın huzurunu yaşıyorum. Örneğin dezavantajlı grupların yayın hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılması için hazırladığımız yönetmeliği hamdolsun bitirdik ve uygulamaya geçirdik. Artık, radyo ve televizyonlarımızda daha fazla engelsiz dostu yayınlar var. Örneğin yayınlarda işitme ve görme engelli kardeşlerimiz için belirli periyotlarda işaret dili çevirisi ya da sesli betimleme gibi çalışmalar gün geçtikçe artırılıyor.

Gönlümüz güzel ilimiz Nevşehir’de hep birlikte yüz yüze olmayı istese de malumlarınız pandemi sürecinde böyle online bağ kurmak zorundayız. Sağlıklı günlerin yakın olduğu inancıyla her birinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyor, 6. Engelsiz Sanat Ödülleri kapsamında beni yılın en iyi bürokratı ödülüne layık   gören başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm ilgililere şükranlarımı sunuyorum.  Kalın sağlıcakla…"
 

Yayın Tarihi: 03 Aralık 2020
Haber Fotoğrafları